מופע קסמים לילדים – ומה חייבים שיהיה שם (רמז, זה לא קשור לקסמים)

על פי האמרה הידועה, אין חגיגה בלי עוגה. אלא שכאשר מדובר באירוע יום הולדת לילדים, כמו גם באירועים אחרים – בהם ייצוג נכבד לאוכלוסיה הצעירה, רצוי מאד להכניס לתוך התמונה גם מפעיל או קוסם. אין מה לעשות, מופע קסמים לילדים מרתק ומעסיק את הילדים וגם מספק להם חוויה מעשירה. זה מותיר אותם עם זיכרון חיובי במיוחד מהאירוע כולו. הנה כל מה שחשוב לדעת על המאפיינים העיקריים שצריך לכלול בתוכו מופע קסמים המיועד לילדים.

מגוון רחב של אפשרויות – איך תדעו באיזה מופע לבחור?

אז מה הופך מופע למופע קסמים? התשובה הפשוטה היא שקסמים, אבל לא רק. יש בנמצא שלל מרכיבים שראוי שייכנסו לתוך התמונה ויהפכו אותה למהנה פי כמה. זה מתחיל עם התפאורה, כאשר קוסם מקצועי יגיע עם כל התפאורה שיכולה להפוך כל מקום לעולם שלם – הכול בהתאם לעלילת המופע ולסוג הקסמים. גב במה, אותו ניתן להציב בחדר בו מתקיים המופע, הוא מפתח משמעותי להכנסת הילדים לעולמו של הקוסם. מוזיקה מהווה כלי מרכזי נוסף שעשוי להפוך את המופע למעין חווית תיאטרון רב חושית.

סוג הקסמים צריך להילקח בחשבון אף הוא. צריכים אלו להיות קסמים אשר מתאימים לגילאים של הילדים, יעוררו אצלם סקרנות ויפתחו את הדמיון שלהם. אילוזיות מהוות דוגמא מובהקת לכך, כאשר ברור שאין בנמצא ילד שיישאר אדיש לקסם ריחוף משגע של הקוסם, למשל.

יחד עם זאת, כל אלו חשובים אך אינם המרכיב הסודי החשוב ביותר כשבוחרים קוסם.

חשיבותו של הומור – המרכיב הסודי הוא אחר אך גם זה מאסט

החדשות הטובות הן שקיימות לא מעט נקודות השקה בין קסם לבין הומור. מופע קסמים כולל בתוכו את כל הפוטנציאל להיות משעשע באמת: חשבו, למשל, על האופן שבו הקוסם נתקל ב”בעיות” שונות לאורך המופע, כמו גם על דרכי הפתרונות היצירתיים שלהם. כאשר בוחרים בקוסם מיומן הבקיא בהופעות אל מול ילדים, מסוגל לדבר בשפה שלהם ולהתאים את המופע לקהל היעד (למשל: הגיל המדויק של הילדים), גדלים הסיכויים להצלחה גדולה של המופע.

נקודה משמעותית שחשוב להדגיש ביחס להומור: כשזה נוגע לילדים, לא בטוח שהומור שנעשה על חשבונם הוא המומלץ ביותר. למרות שזה מאד “פשוט” לצחוק על ילדים, ועשוי אכן להצחיק את הסובבים, לא בטוח שהילד עליו נעשית הבדיחה יקבל זאת באהבה. הוא עלול להרגיש מבוכה או אפילו להיעלב, מה שיפגע בחוויה שלו מהאירוע. קוסם אשר מעדיף להופיע בגישה של העצמת הילדים, ודוגל בסוג אחר של הומור, יכול בהחלט לקבל עדיפות.

המרכיב הסודי – צניעות

אני מעדיף כבוד אנושי הדדי על פני צ’ארם או סקרנות בכל יום בשבוע. קוסם אמיתי, כזה שכיף לילדים לראות מופע שלו, הוא לא מחפש לפאר את האגו שלו ולא משוויץ מול הילדים על הצלחות שלו. הוא מדגיש את זה שהוא אנושי, שהוא גם עושה טעויות.

לאחרונה ניסיתי לנתח לאחור את המופע שלי, של זיוי קיווי, ושמתי לב שלא מצליח לי כמעט אף קסם. הקסמים והסיפורים נכשלים שוב ושוב והילדים מתגלגלים מצחוק. מתי שהקסם כן מצליח, זה בזכות הילדים, העזרה שלהם, או בזכות הכוכב האמיתי של האירוע – ילד יום ההולדת.

לפרטים נוספים התקשרו – 054-2271336.